Sydhamnens Trailer Service AB


I samarbejde med vores servicepartner STS Sydhamnens Trailer Service AB kan vi tilbyde service og reparationer af tankvogne og tanktrailere flere forskellige steder i Sverige.
  
Serviceværkstederne kan bl.a. tilbyde udførelse af diverse reparationsopgaver samt reservedelssalg fra VM Tarm lager.
 
Find kontaktoplysningerne på den nærmeste afdeling her:
 
Malmö/Hamnen                           
Terminalgatan 5, tlf.: +46 (0) 40 – 12 26 00, malmo@ststrailerservice.se
Kontakt: Veronica Sköld, tlf.: +46 (0) 70 – 495 41 24, veronica.skold@ststrailerservice.se 
Hjemmeside
 
  
Helsingborg/Bunka                        
Bunkagårdsgatan 8, tlf.: +46 (0) 42 – 29 97 88, bunka@ststrailerservice.se 
Kontakt: Jörgen Edberg, tlf.: +46 (0) 70 – 495 41 07, jorgen.edberg@ststrailerservice.se 
Hjemmeside
 
 
Göteborg/Hisings Backa                
Transportgatan 7, tlf.: +46 (0) 31 – 58 61 80, hisingsbacka@ststrailerservice.se 
Kontakt: Ingemar Andersson, tlf.: +46 (0) 70 – 695 41 15, ingemar.andersson@ststrailerservice.se 
Hjemmeside
 
    
Jönköping/Ljungarum                    
Kabelvägen 9, tlf.: +46 (0) 36 – 31 49 99, jonkoping@ststrailerservice.se 
Kontakt: Lennart Emilsson, tlf.: +46 (0) 70 – 495 41 22, lennart.emilsson@ststrailerservice.se 
Hjemmeside
 
 
Mjölby/Hagalund                     
Hagalundsgatan 2, tlf.: +46 (0) 142 – 29 84 90, mjolby@ststrailerservice.se 
Kontakt: Lars-Åke Larsson, tlf.: +46 (0) 70 - 529 65 43, lars-ake.larsson@ststrailerservice.se 
Hjemmeside
 
 

Norrköping/Åby                 
Pjältvägen 3, tlf.: +46 (0) 11 – 16 63 11, norrkoping@ststrailerservice.se                        
Kontakt: Peter Fredriksson, tlf.: +46 (0) 70 - 529 64 03, peter.fredriksson@ststrailerservice.se
Hjemmeside
 
  
Örebro/Berglunda              
Berglundavägen 14, tlf.: +46 (0) 19 – 19 68 80, orebro@ststrailerservice.se
Kontakt: Ulf Augustsson, tlf.:+46 (0) 70 - 595 41 88          
Hjemmeside
 
  
Stockholm/Järfälla             
Molnbackavägen 4, tlf.: +46 (0) 8 – 474 80 80, jarfalla@ststrailerservice.se
Kontakt: Mikael Jansson, tlf.: +46 (0) 76 - 119 54 10, mikael.jansson@ststrailerservice.se
Hjemmeside
 
 
Sundsvall/Birsta                  
Förmansvägen 9, tlf.: +46 (0) 60 – 10 01 50, sundsvall@ststrailerservice.se
Kontakt: Torbjörn Bergström, tlf.:+46 (0) 70 - 495 40 11, torbjorn.bergstrom@ststrailerservice.se
Hjemmeside
 
 
Umeå/Västerslätt                
Kontaktvägen 1, tlf.: +46 (0) 90 – 17 80 00, umea@ststrailerservice.se
Kontakt: Jonas Johansson, tlf.: +46 (0) 76 - 677 30 54, jonas.johansson@ststrailerservice.se
Hjemmeside
 
 
Luleå/Storheden                
Kontaktvägen 1, +46 (0) 920 – 25 41 80, lulea@ststrailerservice.se
Kontakt: Karl-Erik Larsson, tlf.: +46 (0) 72 - 500 52 05, karl-erik.larsson@ststrailerservice.se
Hjemmeside
 
 

Serviceleder
Mikkel Keller
99 48 33 49
Ombygning